Кожен випадок необхідно розглядати окремо, тому однозначної відповіді ми вам надати не можемо.
Зазвичай на кладовищах ведеться строга реєстрація поховань. Є сторожка, директор та наглядачі кладовища, книга реєстрації поховань, порядок поховання та інша бюрократія.
Якщо прийти на таке кладовище та "самовільно" з лопатою зайнятись похованням урни, та за цим процесом вас побачить хтось із працівників кладовища - дані дії можуть розцінитися, як осквернення могили (раніше померлої людини), супроводжуватись викликом поліції і рештою негативних наслідків.
Та для того, щоб офіційно поховати урну з прахом в могилу родича на кладовищі, необхідно підготувати оригінали документів:
- свідоцтво про смерть
- довідку про причину смерті
- довідку про кремацію людини, прах якої ви хочете поховати
- свідоцтво про смерть раніше померлої людини, в чию могилу ви хочете поховати урну
- документи яки доводять спорідненість між померлими.
Якщо зібрати всі ці документи неможливо, в такому випадку варто задуматись про придбання окремого місця на кладовищі, або в колумбарії.
Якщо ж мова йде про маленькі сільські кладовища, старі покинуті цвинтарі, за якими не доглядають, на яких немає ні сторожок, ні наглядачів - ставити вам питання буде банально нікому.
Тобто чисто теоретично, можна прийти з урною на цвинтар, та самостійно поховати там урну, але за цими діями можуть настати наслідки. Плюс, хочемо звернути увагу, що зараз законодавство про ритуальну сферу активно змінюється і які нові правила будуть вводитися в майбутньому на разі не відомо.
Тому в будь-якому випадку радимо ховати урни офіційно та легально, з дозволу розпорядників кладовища.
До речі сам процес поховання урни в землю ви можете як виконати самостійно, так і доручити робітникам кладовища.